Baterie Solinteg E2BR-S112-C
Cod: SOLINTEG-E2BR-S112-CDescriere detaliată a produsului
Recoltarea maximă a energiei
- Recoltarea maximă a energiei
- curentul de intrare PV de 20A per șir și 4 MPPT-uri asigură captarea eficientă a energiei solare
- Capacitate extensibilă a bateriei până la 225 kWh pentru nevoi energetice în creștere
- încărcarea/descărcarea de mare viteză de 150A permite un flux optim de energie
- Suportă o sarcină dezechilibrată de 100% pentru îmbunătățirea autoconsumului
- Compatibil cu instalațiile paralele la rețea și în afara rețelei
Proiectat pentru versatilitate
-
Suportă încărcare pe jumătate de undă pentru o gamă largă de aplicații
-
Oferă 120% putere de rezervă timp de 60 de secunde pentru a face față vârfurilor de sarcină
-
Smart Load Control oferă suport pentru încărcătoare EV, pompe de căldură și aparate inteligente
-
Portul DG încorporat permite stocarea energiei de la generatoarele diesel
-
Capacitatea de cuplare AC îl face ideal pentru modernizarea sistemelor solare existente
Securitate și protecție de încredere
-
Sistemul avansat de protecție împotriva incendiilor pe patru niveluri asigură siguranța în medii critice
-
Invertor cu grad de protecție IP66 și dulap de baterii cu grad de protecție IP55 pentru performanțe robuste în interior/exterior
-
Dispozitivele de protecție la supratensiune de tip II atât pe partea de curent alternativ, cât și pe cea de curent continuu protejează echipamentul dvs
Management inteligent al energiei
-
Actualizările la distanță ale firmware-ului asigură fiabilitatea și performanța sistemului pe termen lung
-
Cinci moduri de funcționare flexibile, adaptate la diverse strategii energetice
-
SuperToU Station Management suportă programări și prețuri dinamice, personalizabile
-
Compatibil cu modele dinamice de stabilire a prețurilor pentru a maximiza eficiența costurilor
Parametri suplimentari
| Categorie: | Stocare comercială a energiei |
|---|---|
| Greutate: | 1690 kg |
| Marca: | Solinteg |
| Lungimea: | 1140 mm |
| Lățime: | 1377 mm |
| Înălţime: | 2355 mm |
| Grad de protectie (IP): | IP55, IP65 |
| Comunicare: | RS485, POATE, Wifi, LAN |
| Tensiune nominală: | 358.4 V |
| Tensiunea de operare: | 280-408.8 V |
| Tip baterie: | Înaltă tensiune |
| Energie utilizabilă: | 112.5 kWh |
| Max. curent de încărcare a bateriei: | 150 A |
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
Numai utilizatorii înregistrați pot trimite evaluări. Vă rugăm să vă conectați sau să vă înregistrați.
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
Solinteg (Wuxi Solinteg Power Co., Ltd.) este producătorul global de invertoare solare cu performanță înaltă, sisteme de stocare a energiei și soluții inteligente de gestionare a energiei. Portofoliul de produse al companiei acoperă invertoare hibride, invertoare conectate la rețea, sisteme cu baterii litiu-ion și platforme de monitorizare inteligente, concepute pentru aplicații rezidențiale, comerciale și de scară comunală.
Cu investiții semnificative în R&D și focus pe furnizarea tehnologiei fotovoltaice de vârf, produsele Solinteg ajută clienții din întreaga lume să reducă costurile energiei, să atingă independența rețelei și să treacă la energia durabilă cu încredere și fiabilitate.
| Companie producătoare : | Wuxi Solinteg Power Co., Ltd. |
|---|---|
| Adresă : | Building H1-1001, No. 6 Jingxian Road, Xinwu District, Wuxi 214135, Jiangsu, China |
| Adresă de e-mail : | [email protected] |
| Reprezentantul UE al producătorului : | Solinteg GmbH |
| Adresa reprezentantului UE : | Hofmannstr. 52, 81379 Munich, Germany |
| Adresa de e-mail a reprezentantului UE : | [email protected] |