Dyness STACK280-8S battery system 114.69 kWh (8 modules + SBDU)
Cod: STACK280-8S
Neevaluat Detalii de evaluare
La cerere
Informaţii detaliate
Preț corect
Preț corect
Oferim prețuri competitive, cu accent pe calitate și transparență
Livrare rapidă
Livrare rapidă
Produsele în stoc, se livrează acum. Articolele în așteptare se livrează în 5 zile.
Bonus de loialitate
Bonus de loialitate
Clienții obișnuiți primesc reduceri și bonusuri pentru loialitatea lor.
Instalare expertă la cheie
Instalare expertă la cheie
Oferim servicii complete cu o garanție a calității.
Descriere detaliată a produsului
Overview
What is included
  • 8x Dyness STACK280 battery module S51280 (14.34 kWh / 51.2 V / 280 Ah each).
System specifications
System modelSTACK280-8S
Number of modules8
Nominal energy114.69 kWh
Usable energy (95% DOD)108.96 kWh
Operating voltage358-467 V
Recommended charge/discharge140 A (0.5C)
Max continuous charge/discharge200 A (0.7C)
Peak discharge (2 min)280 A
CommunicationCAN / RS485 (RJ45)
Protection ratingIP20
Cycle lifegreater than or equal to 8000 cycles, 10 years
Cluster dimensions assembled (W x D x H)770 x 425 x 2203 mm
Total weight918 kg
CertificationsCE EMC, CE RED, UN38.3
Compatible inverters
Installation notes
  • Floor clearance: at least 450 mm above the cluster top is required for cooling and connection access.
  • Stack height of 2203 mm requires a minimum room height of 2.65 m.
  • Two-person installation required (each module weighs 110 kg).
  • For more than 8 modules, a two-column expansion configuration is recommended.
Parametri suplimentari
Categorie: Baterii pentru fotovoltaice
Greutate: 918 kg
Marca: Dyness
Lungimea: 425 mm
Lățime: 770 mm
Înălţime: 2203 mm
Grad de protectie (IP): IP20
Comunicare: CAN / RS485
Curent nominal: 200 A
Evaluarea produsului
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
Discuţie
Nu completaţi acest câmp:
Companie producătoare : Dyness Digital Energy Technology Co., Ltd.
Adresă : No. 688, Liupu Road, Guoxiang Street, Wuzhong Economic Development Zone, Suzhou, China
Adresă de e-mail : [email protected]
Reprezentantul UE al producătorului : Dyness Europe B.V.
Adresa reprezentantului UE : Lisbaan 4A, 2908 LN Capelle aan den IJssel, Netherlands