Fronius Card Datamanager 2.0
Cod: 4-240-038-ZProduse asociate
Descriere detaliată a produsului
Acest modul permite ca așa-numita versiune LIGHT să fie extinsă la o versiune completă (WLAN) cu conexiune la internet.
Placa Fronius Datamanager este hub-ul de comunicație pentru invertoarele Fronius pentru diverse aplicații. Utilizând conexiunea la internet din rețeaua LAN sau WLAN, placa Fronius Datamanager trimite valorile sistemelor fotovoltaice direct către portalul online Fronius Solar.web, astfel încât să aveți întotdeauna o imagine de ansamblu asupra funcționării sistemului. Prin urmare, cardul Fronius Datamanager poate conecta invertoarele la internet direct prin WLAN. În plus, monitorizarea optimă a sistemului și configurarea cardului Datamanager este posibilă prin intermediul propriului site web în cadrul serverului web integrat în cardul Datamanager Fronius. Datorită Modbus RTU SunSpec integrat, Modbus TCP SunSpec și Fronius Solar API (JSON, pentru valori curente), invertoarele Fronius pot fi conectate cu ușurință la portalul web Fronius Solar.web și, în paralel, la sisteme de la alți producători.
DATE GENERALE
|
Dimensiuni (lungime)
|
22 mm |
|---|---|
|
Dimensiuni (latime)
|
103 mm |
|
Dimensiuni (inaltime)
|
132 mm |
| Greutate | 0,55 kg |
| Capacitate baterie | max. 4096 zile |
| Tensiune de alimentare | Alimentare 12 V DC prin invertor |
| Consumul de energie | < 2,0 W |
| Interval de temperatură de funcționare | -20°C - +65°C |
INTERFATA
| Ethernet (priză RJ45) | LAN, 10/100 MBit / Fronius Solar.web, Modbus TCP SunSpec, Fronius Solar API (JSON) |
|---|---|
| RS422 (priză RJ45) | - |
| RS422 (priză RJ45) | Fronius Solar.Net IN |
| WLAN | Standard wireless 802.11 b/g/n / Fronius Solar.web, Modbus TCP SunSpec, Fronius Solar API (JSON) |
| 6 intrari digitale | Conectarea la un receptor de telecomandă de masă |
| 4 intrări/ieșiri digitale | Conectarea la un receptor de telecomandă de masă, sarcini de control |
| RS485 | Modbus RTU SunSpec sau conexiune contor |
Parametri suplimentari
| Categorie: | WifiAccesorii Fronius |
|---|---|
| Greutate: | 0.55 kg |
| EAN: | 9007947156259 |
| Marca: | Fronius |
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
Numai utilizatorii înregistrați pot trimite evaluări. Vă rugăm să vă conectați sau să vă înregistrați.
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
Fronius, cu sediul în Wels, Austria, este una dintre cele mai de încredere nume în energia solară, cu o moștenire de inovație care depășește 75 de ani. Compania proiectează și fabrică invertoare solare premium, interfețe de depozitare a bateriilor și soluții inteligente de gestionare a energiei care stabilesc standarde pentru eficiență, fiabilitate și ușurință de utilizare.
De la seria rezidențială Fronius Primo și Symo la platformele comerciale Tauro și Verto, fiecare produs Fronius este construit cu precizie inginerească austriacă și susținut de garanții lider în industrie și suport de servicii global. Invertoarele Fronius sunt alegerea profesionaliștilor care solicită timp maxim de funcționare și performanță pe termen lung.
| Companie producătoare : | Fronius International GmbH |
|---|---|
| Adresă : | Froniusstrasse 1, 4643 Pettenbach, Austria |
| Adresă de e-mail : | [email protected] |
| Reprezentantul UE al producătorului : | Fronius International GmbH |
| Adresa reprezentantului UE : | Froniusstrasse 1, 4643 Pettenbach, Austria |
| Adresa de e-mail a reprezentantului UE : | [email protected] |