Fronius Wattpilot Go 22 J
Cod: 1164Descriere detaliată a produsului
Fronius Wattpilot este încărcătorul pentru mașină electrică care oferă întotdeauna cea mai ieftină încărcare. Nu numai că poate fi conectat la propriul sistem fotovoltaic și încărca vehiculul cu propria energie solară - Fronius Wattpilot caută și încarcă întotdeauna la cel mai mic preț atunci când este utilizat în combinație cu tarife variabile de energie electrică.
Fronius Wattpilot vine în două versiuni și categorii de putere de 11 kW și 22 kW: Home - un încărcător montat pentru utilizare acasă - și Go, o soluție portabilă pentru călătorii. Încărcătorul poate fi controlat cu ușurință prin intermediul aplicației Solar.wattpilot, care vă permite, de asemenea, să alegeți între modul Eco și Next Trip.
INTRARE DATE
| Frecvență (intrare) | 50 Hz |
|---|---|
| Tipuri de rețele | TT / TN / IT |
| Conexiune la rețea | Ștecher CEE32 roșu cu 5 poli / 30 cm, inclusiv fir neutru |
| Curent nominal (configurabil) | 6-16A 1-fază sau 3-faze |
| Priză de încărcare | Priză de infrastructură tip 2 cu blocare mecanică |
| Dispozitiv de curent rezidual | 20 mA AC, 6 mA DC |
| Secțiunea cablului de intrare | 2,5 mm² |
| Putere maximă de încărcare | 22 kW |
DATE GENERALE
| Dimensiuni / (latime) | 155 mm |
|---|---|
| Dimensiuni (inaltime) | 287 mm |
| Dimensiuni (adâncime) | 109 mm |
| Greutate | 1,63 kg |
| Greutate cu ambalaj | 2,82 kg |
| Clasa de protectie | IP 55 |
| Instalare | Interior sau exterior 1) |
| Interval de temperatură ambientală | -25 °C până la +40 °C (fără lumina directă a soarelui) |
| Umiditate | 5 % - 95% |
| Altitudine maximă | 2000 m |
| Rezistenta la impact | IK08 |
| Optimizare fotovoltaica | Încărcare dinamică cu exces de energie fotovoltaică 1,38-11 kW (comutare automată 1 fază / 3 faze) |
| Conexiune la rețea | WLAN 2) |
| Tip de instalare | Suspensie verticală |
| Temperatura ambientală medie în 24 de ore | Max. 35 °C |
| Protocoale de comunicare | OCPP 1,6 J |
| Adaptoare opționale (pot fi comandate separat) | CEE32 roșu protejat, fișă de camping CEE albastru, fișă protejată 16A |
1) Atunci când este instalat în exterior, Wattpilot nu trebuie să fie expus la lumina directă a soarelui.
2) Fronius Wattpilot acceptă standardele WLAN 802.11 b/g/n în banda de 2,4 GHz cu protocoale WEP, WPA, WPA2 și WPA3.
Parametri suplimentari
| Categorie: | Încărcătoare portabile EVÎncărcătoare portabile Fronius |
|---|---|
| Greutate: | 3 kg |
| EAN: | 9007947471789 |
| Marca: | Fronius |
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
Numai utilizatorii înregistrați pot trimite evaluări. Vă rugăm să vă conectați sau să vă înregistrați.
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
Fronius, cu sediul în Wels, Austria, este una dintre cele mai de încredere nume în energia solară, cu o moștenire de inovație care depășește 75 de ani. Compania proiectează și fabrică invertoare solare premium, interfețe de depozitare a bateriilor și soluții inteligente de gestionare a energiei care stabilesc standarde pentru eficiență, fiabilitate și ușurință de utilizare.
De la seria rezidențială Fronius Primo și Symo la platformele comerciale Tauro și Verto, fiecare produs Fronius este construit cu precizie inginerească austriacă și susținut de garanții lider în industrie și suport de servicii global. Invertoarele Fronius sunt alegerea profesionaliștilor care solicită timp maxim de funcționare și performanță pe termen lung.
| Companie producătoare : | Fronius International GmbH |
|---|---|
| Adresă : | Froniusstrasse 1, 4643 Pettenbach, Austria |
| Adresă de e-mail : | [email protected] |
| Reprezentantul UE al producătorului : | Fronius International GmbH |
| Adresa reprezentantului UE : | Froniusstrasse 1, 4643 Pettenbach, Austria |
| Adresa de e-mail a reprezentantului UE : | [email protected] |