Jinko Tiger Neo III 465 Wp N-type bifacial dual-glass panou solar JKM465N-48QL6-BDV (Black frame)
Cod: JKM465N-48QL6-BDV-BFDescriere detaliată a produsului
Prezentare generală
Jinko Solar Tiger Neo III JKM465N-48QL6-BDV este un modul solar bifacial cu geam dublu de 465 Wp, cu un cadru anodizat negru, de pe platforma Tiger Neo de a treia generație de la Jinko. Construit în jurul celulelor N-type TOPCon cu o bifacialitate de 85 +/- 5 la sută, oferă o eficiență a modulului de 23,27 la sută pe partea frontală și un câștig suplimentar de putere pe partea din spate din lumina reflectată și difuză. Garanția lider de piață de 15 ani pentru produs și garanția de performanță liniară de 30 de ani susțin modulul.
Caracteristici cheie
- 465 Wp frontal, până la 518 Wp BNPI putere nominală bifacială (iradiație spate de 135 W/m^2)
- 23,27 la sută eficiență a modulului la STC
- Celule monocristaline N-type TOPCon cu 192 semi-celule (layout 48 x 4, arhitectură QL6)
- Sticlă dublă bifacială 2,0 mm față (cu strat anti-reflexie) + 2,0 mm sticlă spate securizată termic
- Factor de bifacialitate de 85 +/- 5 la sută
- Degradare redusă: 1% în primul an, 0,35% pe an, 88,85% reținuți la anul 30
- Sarcină mecanică: 6000 Pa frontal, 4000 Pa pe spate (certificat)
- Temperatură de operare: -40 până la +70 grade C
- Compatibil cu tensiune de sistem 1500 V DC
- Siguranță maximă în serie: 30 A
- Cutie de joncțiune IP68 cu conectori JK03M / JK03M2
- Garanție anti-PID, rezistent la degradare PID, LID/LeTID și UV
- 0 până la +3 la sută sortare pozitivă a puterii
Specificații electrice (STC, partea frontală)
| Putere maximă (Pmax) | 465 Wp |
| Tensiune la putere maximă (Vmp) | 30,88 V |
| Curent la putere maximă (Imp) | 15,06 A |
| Tensiune de circuit deschis (Voc) | 35,96 V |
| Curent de scurtcircuit (Isc) | 15,72 A |
| Eficiența modulului | 23,27 la sută |
| Coeficient de temperatură Pmax | -0,26 la sută / grad C |
| Coeficient de temperatură Voc | -0,24 la sută / grad C |
| Coeficient de temperatură Isc | +0,046 la sută / grad C |
Specificații electrice (plăcuță de identificare bifacială BNPI)
La 1000 W/m² iradiere frontală + 135 W/m² iradiere spate, 25 grade C, AM 1.5:
| Putere maximă (Pmax) | 518 Wp |
| Tensiune la putere maximă (Vmp) | 30,88 V |
| Curent la putere maximă (Imp) | 16,79 A |
| Tensiune de circuit deschis (Voc) | 35,96 V |
| Curent de scurtcircuit (Isc) | 17,52 A |
Specificații mecanice
| Model | JKM465N-48QL6-BDV |
| Tip celulă | Monocristalin tip N (TOPCon) |
| Număr de celule | 192 (48 x 4 semi-celule, layout QL6) |
| Dimensiuni (L x l x A) | 1762 x 1134 x 30 mm |
| Greutate | 24,4 kg |
| Sticlă frontală | 2,0 mm cu strat antireflexie |
| Geam din spate | 2,0 mm securizată termic |
| Cadru | Aliaj de aluminiu anodizat negru |
| Cutie de joncțiune | IP68 |
| Cabluri de ieșire | mai mare sau egal cu 4.0 mm^2, +600 mm / -400 mm (personalizabil) |
| Conector | JK03M / JK03M2 (MC4-EVO2 disponibil la cerere) |
| Clasa de protectie | Clasa II |
| Tip de foc | Clasa C (IEC) |
Certificări
IEC 61215:2021, IEC 61730:2023, IEC 61701, IEC 62716, IEC 60068, IEC 62804 (anti-PID), ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001. Marcat CE.
Garanție
- 15 ani garanție produs
- 30 ani garanție liniară de putere de ieșire (88,85% reținută la anul 30, degradare anuală de 0,35%, 1% în primul an)
Aplicații
- Acoperiș rezidențial cu câștig bifacial (acoperiș deschis la culoare, montaj la sol, copertine, balustrade de balcon)
- Acoperișuri plate comerciale cu orientări est-vest sau sud
- Ferme solare montate la sol și agrivoltaice cu câștig albedo pe partea din spate
- Copertine, copertine și aplicații BIPV unde partea din spate se confruntă cu o suprafață reflectorizantă
Parametri suplimentari
| Categorie: | Module fotovoltaice |
|---|---|
| Greutate: | 24.4 kg |
| Marca: | Jinko Solar |
| Putere: | 465 W |
Evaluarea produsului
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
Numai utilizatorii înregistrați pot trimite evaluări. Vă rugăm să vă conectați sau să vă înregistrați.
Discuţie
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
| Companie producătoare : | Jinko Solar Co., Ltd. |
|---|---|
| Adresă : | Jingke Center, No. 1, Lane 1466, Shenchang Road, Minhang District, Shanghai 201106, China |
| Adresă de e-mail : | [email protected] |
| Reprezentantul UE al producătorului : | Jinko Solar Denmark ApS |
| Adresa reprezentantului UE : | Gdanskgade 18, 2150 Nordhavn, Denmark |
| Adresa de e-mail a reprezentantului UE : | [email protected] |