SolarEdge Baterie de acasă 4,6kWh (48V)
Cod: SOLAREDGE-HOME-BATTERY-4.6Produse asociate
Descriere detaliată a produsului
Soluție optimizată de stocare a energiei pentru SolarEdge Home Hub și invertoare trifazate Wave
SolarEdge Baterie de casă 48V - versiune europeană - BAT-05K48
- Baterie cuplată DC cu eficiență de sistem reglată care vă permite să stocați și să consumați mai multă energie în funcționare normală și în regim de rezervă*
- Integrarea perfectă cu întregul ecosistem acasă SolarEdge permite beneficiul unei singure garanții, asistență și instruire, precum și logistică și operațiuni fără întreruperi
- Caracteristici de siguranță îmbunătățite pentru protecția bateriei
- Soluție scalabilă care permite asamblarea mai multor module de baterii cu un singur invertor pentru o capacitate ridicată (până la 23 kWh)
- Sistemul fotovoltaic, bateriile, încărcarea vehiculelor electrice și dispozitivele inteligente de gestionare a energiei - toate monitorizate și gestionate de o singură aplicație pentru optimizarea producției, consumului și backup-ului de energie*
- Instalare ușoară plug and play cu configurare automată utilizând SetApp
* Aplicațiile de backup sunt supuse reglementărilor locale și pot necesita componente suplimentare și actualizări de firmware
Parametri suplimentari
| Categorie: | Baterii pentru fotovoltaice |
|---|---|
| Greutate: | 54.7 kg |
| Marca: | SolarEdge |
| Lungimea: | 240 mm |
| Lățime: | 540 mm |
| Înălţime: | 500 mm |
| Tip baterie: | Tensiune joasă |
| Energie utilizabilă: | 4.6 kWh |
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
Numai utilizatorii înregistrați pot trimite evaluări. Vă rugăm să vă conectați sau să vă înregistrați.
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
SolarEdge Technologies, fondată în Israel și cotată pe NASDAQ, este lider global în tehnologia energiei inteligente. Compania a fost pionierul sistemelor de invertoare optimizate DC, care combină optimizatorii de putere la nivel de modul cu invertoare de șiruri pentru a maximiza captarea energiei din fiecare panou solar individual, oferind totodată monitorizare avansată și siguranță sporită.
Ecosistemul SolarEdge include invertoare, optimizatori de putere, soluții de stocare a energiei, încărcătoare EV și o platformă de monitorizare comprehensivă bazată pe cloud. Prin optimizarea energiei la nivel de modul, sistemele SolarEdge oferă randamente mai mari, ROI mai rapid și vizibilitate inegalabilă a performanței sistemului pentru instalații solare rezidențiale și comerciale în întreaga lume.
| Companie producătoare : | SolarEdge Technologies Ltd. |
|---|---|
| Adresă : | 1 HaMada St., POB 12001, Herzliya 4673335, Israel |
| Adresă de e-mail : | [email protected] |
| Reprezentantul UE al producătorului : | SolarEdge Technologies Italy S.R.L. |
| Adresa reprezentantului UE : | Via Enrico Reginato 85/H, 31100 Treviso, Italy |
| Adresa de e-mail a reprezentantului UE : | [email protected] |