SolarEdge Invertor Home Hub 10kW
Cod: SE-HOME-HUB-INVERTER-10KWDescriere detaliată a produsului
Tehnologia de tensiune constantă utilizată asigură faptul că invertorul funcționează întotdeauna la tensiunea optimă de intrare, indiferent de numărul de module din șir sau de condițiile ambientale. Un sistem proprietar de monitorizare a datelor a fost integrat în invertor și colectează datele de performanță de la fiecare modul fotovoltaic. Aceste date pot fi transmise în rețea și accesate prin intermediul platformei de monitorizare SolarEdge, care permite analiza performanței, detectarea defecțiunilor și depanarea instalației fotovoltaice.
Punere în funcțiune ușoară a invertorului folosind aplicația SetApp
Punerea în funcțiune a noii serii de invertoare trifazate SolarEdge poate fi acum efectuată folosind o nouă metodă inteligentă. Punerea în funcțiune a invertorului se realizează direct de pe un smartphone, folosind aplicația mobilă intuitivă SetApp. Duceți punerea în funcțiune a invertoarelor la un nou nivel.
- Instalare ușoară cu un singur invertor pentru a controla producția fotovoltaică și stocarea bateriei, inclusiv funcționarea în timpul întreruperilor de curent cu backup complet pentru întreaga gospodărie
- Mai multă energie datorită arhitecturii cuplate în curent continuu (DC) care stochează energia fotovoltaică direct în baterie, fără pierderi cauzate de conversia în curent alternativ (AC)
- Conceput pentru o siguranță sporită, fără tensiune înaltă în timpul instalării, întreținerii sau stingerii incendiilor
- Permite monitorizarea performanței la nivel de panou și o imagine de ansamblu completă asupra stării bateriei, a producției de celule fotovoltaice și a autoconsumului.
- Opțiune de conectare a bateriilor de la SolarEdge și alți furnizori pentru o flexibilitate mai mare
(*) În așteptarea disponibilității bateriei și a actualizării firmware-ului
Parametri suplimentari
| Categorie: | Invertoare solare |
|---|---|
| Greutate: | 37 kg |
| Marca: | SolarEdge |
| Lungimea: | 192 mm |
| Lățime: | 317 mm |
| Înălţime: | 907 mm |
| Putere: | 10000 W |
| Numărul de faze: | 3 |
| Comunicare: | RS485, Ethernet, Zigbee, SolarEdge Rețea de domiciliu, Wifi, SIM |
| Numărul de MPPT: | 2 |
| Tip: | Hibrid |
| Stocul pentru acest articol a fost epuizat… | |
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
Numai utilizatorii înregistrați pot trimite evaluări. Vă rugăm să vă conectați sau să vă înregistrați.
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
SolarEdge Technologies, fondată în Israel și cotată pe NASDAQ, este lider global în tehnologia energiei inteligente. Compania a fost pionierul sistemelor de invertoare optimizate DC, care combină optimizatorii de putere la nivel de modul cu invertoare de șiruri pentru a maximiza captarea energiei din fiecare panou solar individual, oferind totodată monitorizare avansată și siguranță sporită.
Ecosistemul SolarEdge include invertoare, optimizatori de putere, soluții de stocare a energiei, încărcătoare EV și o platformă de monitorizare comprehensivă bazată pe cloud. Prin optimizarea energiei la nivel de modul, sistemele SolarEdge oferă randamente mai mari, ROI mai rapid și vizibilitate inegalabilă a performanței sistemului pentru instalații solare rezidențiale și comerciale în întreaga lume.
| Companie producătoare : | SolarEdge Technologies Ltd. |
|---|---|
| Adresă : | 1 HaMada St., POB 12001, Herzliya 4673335, Israel |
| Adresă de e-mail : | [email protected] |
| Reprezentantul UE al producătorului : | SolarEdge Technologies Italy S.R.L. |
| Adresa reprezentantului UE : | Via Enrico Reginato 85/H, 31100 Treviso, Italy |
| Adresa de e-mail a reprezentantului UE : | [email protected] |