SolarEdge SE 4K RWB
Cod: SE-4K-RWBDescriere detaliată a produsului
Soluție ideală pentru sistemele fotovoltaice mici din locuințe
- Flexibilitate sporită a designului datorită posibilității unor șiruri semnificativ mai scurte pentru sistemele fotovoltaice trifazate de putere redusă
- Optimizat pentru instalații cu acoperișuri complexe (suprafețe multiple și orientări diferite)
- Acceptă dispozitive inteligente opționale de energie și extinde capacitățile sistemului
- Soluție de la un singur furnizor pentru funcționarea perfectă a tuturor componentelor sistemului și o singură adresă pentru probleme de garanție și service
- Monitorizare încorporată la nivel de modul pentru o vizibilitate mai bună asupra performanței sistemului
- Fiabilitate excelentă cu garanție standard de 12 ani (extensibilă la 20 sau 25 de ani)
- Funcții avansate de siguranță, inclusiv protecție la tensiune CC sensibilă la atingere, când invertorul este oprit sau deconectat
- Punerea în funcțiune rapidă a invertorului direct din aplicația pentru smartphone SetApp
- Potrivit pentru instalații exterioare sau interioare
Parametri suplimentari
| Categorie: | Invertoare solare |
|---|---|
| Greutate: | 24.5 kg |
| Marca: | SolarEdge |
| Lungimea: | 260 mm |
| Lățime: | 315 mm |
| Înălţime: | 540 mm |
| Putere: | 4000 W |
| Numărul de faze: | 3 |
| Grad de protectie (IP): | IP65 |
| Comunicare: | RS485, Ethernet, Zigbee, Wifi, SIM |
| Numărul de MPPT: | 2 |
| Tip: | Reţea |
| Stocul pentru acest articol a fost epuizat… | |
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
Numai utilizatorii înregistrați pot trimite evaluări. Vă rugăm să vă conectați sau să vă înregistrați.
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
SolarEdge Technologies, fondată în Israel și cotată pe NASDAQ, este lider global în tehnologia energiei inteligente. Compania a fost pionierul sistemelor de invertoare optimizate DC, care combină optimizatorii de putere la nivel de modul cu invertoare de șiruri pentru a maximiza captarea energiei din fiecare panou solar individual, oferind totodată monitorizare avansată și siguranță sporită.
Ecosistemul SolarEdge include invertoare, optimizatori de putere, soluții de stocare a energiei, încărcătoare EV și o platformă de monitorizare comprehensivă bazată pe cloud. Prin optimizarea energiei la nivel de modul, sistemele SolarEdge oferă randamente mai mari, ROI mai rapid și vizibilitate inegalabilă a performanței sistemului pentru instalații solare rezidențiale și comerciale în întreaga lume.
| Companie producătoare : | SolarEdge Technologies Ltd. |
|---|---|
| Adresă : | 1 HaMada St., POB 12001, Herzliya 4673335, Israel |
| Adresă de e-mail : | [email protected] |
| Reprezentantul UE al producătorului : | SolarEdge Technologies Italy S.R.L. |
| Adresa reprezentantului UE : | Via Enrico Reginato 85/H, 31100 Treviso, Italy |
| Adresa de e-mail a reprezentantului UE : | [email protected] |