SolarEdge StoreEdge SE 10K RWS
Cod: SE-STOREEDGE-10K-RWSDescriere detaliată a produsului
Caracteristici cheie
- Instalare simplă cu un singur invertor pentru a controla atât generarea fotovoltaică, cât și cea a bateriei
- Mai multă energie datorită arhitecturii soluției DC, care stochează energia fotovoltaică direct în baterie, fără pierderi de conversie AC
- Punere în funcțiune rapidă și ușoară a invertorului direct de pe un smartphone, folosind SolarEdge SetApp
- Conceput pentru a elimina tensiunile înalte în timpul instalării, întreținerii sau stingerii incendiilor, pentru a spori siguranța
- Monitorizare încorporată la nivel de modul și vizibilitate completă a stării bateriei, a producției fotovoltaice și a datelor de autoconsum
- Permite conectarea bateriilor de joasă tensiune de 48V de la mai mulți furnizori de baterii, pentru a oferi o flexibilitate mai mare
Parametri suplimentari
| Categorie: | Invertoare solare |
|---|---|
| Greutate: | 37 kg |
| Marca: | SolarEdge |
| Lungimea: | 193 mm |
| Lățime: | 316 mm |
| Înălţime: | 853 mm |
| Putere: | 10000 W |
| Numărul de faze: | 3 |
| Grad de protectie (IP): | IP65 |
| Comunicare: | RS485, Ethernet, Zigbee, Wifi, SIM |
| Numărul de MPPT: | 2 |
| Tip: | Hibrid |
| Stocul pentru acest articol a fost epuizat… | |
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
Numai utilizatorii înregistrați pot trimite evaluări. Vă rugăm să vă conectați sau să vă înregistrați.
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
SolarEdge Technologies, fondată în Israel și cotată pe NASDAQ, este lider global în tehnologia energiei inteligente. Compania a fost pionierul sistemelor de invertoare optimizate DC, care combină optimizatorii de putere la nivel de modul cu invertoare de șiruri pentru a maximiza captarea energiei din fiecare panou solar individual, oferind totodată monitorizare avansată și siguranță sporită.
Ecosistemul SolarEdge include invertoare, optimizatori de putere, soluții de stocare a energiei, încărcătoare EV și o platformă de monitorizare comprehensivă bazată pe cloud. Prin optimizarea energiei la nivel de modul, sistemele SolarEdge oferă randamente mai mari, ROI mai rapid și vizibilitate inegalabilă a performanței sistemului pentru instalații solare rezidențiale și comerciale în întreaga lume.
| Companie producătoare : | SolarEdge Technologies Ltd. |
|---|---|
| Adresă : | 1 HaMada St., POB 12001, Herzliya 4673335, Israel |
| Adresă de e-mail : | [email protected] |
| Reprezentantul UE al producătorului : | SolarEdge Technologies Italy S.R.L. |
| Adresa reprezentantului UE : | Via Enrico Reginato 85/H, 31100 Treviso, Italy |
| Adresa de e-mail a reprezentantului UE : | [email protected] |