Victron Smart Battery Sense
Код: VICTRON-SMART-BATTERY-SENSEПодробно описание на продукта
Основни характеристики
- Подобрява зареждането на батерията
Интелигентният сензор за батерията измерва напрежението директно на клемите на батерията, като осигурява точни показания и избягва грешки, причинени от загуба на напрежение поради съпротивлението на кабела. Това осигурява правилното напрежение на зареждане за оптимално здраве на батерията.
За оловно-киселинни батерии данните за температурата се използват за съответно регулиране на напрежението на зареждане. Студените батерии изискват по-високо напрежение на зареждане, докато горещите батерии изискват по-ниско напрежение на зареждане, за да се предотврати повреда. За литиеви батерии данните за температурата се използват за предотвратяване на зареждане при твърде ниски температури, тъй като зареждането в такива условия може трайно да увреди клетките.
- Без кабели
Smart Battery Sense комуникира безжично с един или повече соларни зарядни устройства чрез VE.Smart мрежата, която използва Bluetooth Smart технология. Това позволява на множество соларни зарядни устройства, свързани към една и съща 12V, 24V или 48V батерия, едновременно да имат достъп до предадената информация. Интелигентната мрежа се настройва лесно с помощта на приложението VictronConnect.
- Спретнато, просто – умно
Инсталирането на системата Smart Battery Sense е лесно и просто. Започнете, като свържете двата накрайника на устройството към клемите на акумулатора. След това прикрепете устройството Smart Battery Sense директно към корпуса на акумулатора, като използвате самозалепващата лента.
Допълнителни параметри
| Категория: | Фотоволтаици |
|---|---|
| Тегло: | 0.5 kg |
| Марка: | Victron Energy |
| Дължина: | 38 мм |
| Ширина: | 38 мм |
| Височина: | 14 мм |
| Комуникация: | Bluetooth |
| Работно напрежение: | 8 - 60 V |
| Напрежение на батерията: | 12 V, 24 V, 48 V |
Бъдете първият, който ще публикува статия към този елемент!
Само регистрирани потребители могат да изпращат оценки. Моля, влезте в или регистрирайте се.
Бъдете първият, който ще публикува статия към този елемент!
Victron Energy, със седалище в Алмере, Нидерландия, е световно признаният производител на професионално оборудване за преобразуване на енергия и управление на енергия. От повече от 45 години установява стандарти за автономни и хибридни енергийни системи, доставяйки продукти, на които се доверяват морски, мобилни, промишлени и слънчеви специалисти по целия свят.
Обширната екосистема на Victron включва иконичните инвертори/зарядни устройства MultiPlus и Quattro, регулаторите на заряда SmartSolar MPPT, мониторите на батериите, DC-DC преобразователи и мощния комуникационен хъб Cerbo GX с мониторинг на облак VRM. Всеки продукт на Victron е построен за екстремна надеждност, модулна разширяемост и безпроблемна интеграция на системата, което го прави избор на професионалисти за изискващи енергийни приложения.
| Производствена компания : | Victron Energy B.V. |
|---|---|
| Адрес : | De Paal 35, 1351 JG Almere, Netherlands |
| Електронна поща : | [email protected] |
| Представител на производителя в ЕС : | Victron Energy B.V. |
| Адрес на представителя на ЕС : | De Paal 35, 1351 JG Almere, Netherlands |
| Електронна поща на представителя на ЕС : | [email protected] |