Victron Smart BatteryProtect 12/24V 220A
Код: VICTRON-SMART-BP-12-24V-220AПодробно описание на продукта
Основни характеристики
- Bluetooth: лесно програмиране
Когато конфигурирате Smart BatteryProtect чрез Bluetooth, можете да зададете нивата на включване/изключване според нуждите. Като алтернатива, можете да избирате от девет предварително зададени нива, използвайки щифта за програмиране. Функцията Bluetooth може да бъде изключена, ако е необходимо.
- Важно е да се отбележи, че Smart BatteryProtect е еднопосочно устройство, което означава, че може да обработва ток само в една посока в даден момент: или към товара, или от зарядното устройство. Освен това, токът тече само от IN терминала към OUT терминала.
- Автоматично регулиране 12/24V
Smart BatteryProtect автоматично открива системното напрежение само веднъж.
- Незабавно отчитане
VictronConnect може да предостави важна информация от Smart BatteryProtect директно на страницата със списък на устройствата, дори без сдвояване с продукта. Това включва визуални предупреждения за предупреждения, аларми и грешки, улесняващи бързата диагностика без необходимост от обширна настройка.
- Специална настройка за литиево-йонни батерии
В този режим BatteryProtect може да се управлява от VE.Bus BMS.
Забележка: BatteryProtect може да се използва и като прекъсвач на зареждането между зарядното устройство и литиево-йонната батерия.
- Много ниска консумация на ток
Важно за литиево-йонните батерии, особено след изключване при ниско напрежение.
- Защита от пренапрежение
За да се предотврати повреда на чувствителни товари поради пренапрежение, товарът се изключва винаги, когато постояннотоковото напрежение надвиши 16,3 V.
или 32,6 V.
- Защита от запалване
Няма релета, а MOSFET превключватели и следователно няма искри.
- Забавен изход за аларма
Изходът за аларма се задейства, ако напрежението на акумулатора падне под зададеното ниво на изключване за повече от 12 секунди, освен когато двигателят е стартиран. Това е изход с отворен колектор, който е защитен от късо съединение към отрицателната шина с максимален ток от 50 mA. Този изход обикновено активира устройства като зумери, светодиоди или релета.
- Забавено изключване на товара и забавено повторно свързване
Товарът се изключва 90 секунди след активиране на алармата. Ако напрежението на акумулатора се повиши до прага на повторно свързване в рамките на този прозорец (например след стартиране на двигателя), товарът остава свързан. Повторното свързване се извършва 30 секунди след като напрежението на акумулатора надвиши зададения праг на повторно свързване.
Допълнителни параметри
| Категория: | Фотоволтаици |
|---|---|
| Тегло: | 0.8 kg |
| Марка: | Victron Energy |
| Дължина: | 121 мм |
| Ширина: | 123 мм |
| Височина: | 60 мм |
| Степен на защита (IP): | IP67, IP00 |
| Работно напрежение: | 6 – 35V |
| Напрежение на батерията: | 12 V, 24 V |
| Максимален ток на подаване: | 220 А |
Въведение в BatteryProtect на Victron Energy
Как да програмирате BatteryProtect
Бъдете първият, който ще публикува статия към този елемент!
Само регистрирани потребители могат да изпращат оценки. Моля, влезте в или регистрирайте се.
Бъдете първият, който ще публикува статия към този елемент!
Victron Energy, със седалище в Алмере, Нидерландия, е световно признаният производител на професионално оборудване за преобразуване на енергия и управление на енергия. От повече от 45 години установява стандарти за автономни и хибридни енергийни системи, доставяйки продукти, на които се доверяват морски, мобилни, промишлени и слънчеви специалисти по целия свят.
Обширната екосистема на Victron включва иконичните инвертори/зарядни устройства MultiPlus и Quattro, регулаторите на заряда SmartSolar MPPT, мониторите на батериите, DC-DC преобразователи и мощния комуникационен хъб Cerbo GX с мониторинг на облак VRM. Всеки продукт на Victron е построен за екстремна надеждност, модулна разширяемост и безпроблемна интеграция на системата, което го прави избор на професионалисти за изискващи енергийни приложения.
| Производствена компания : | Victron Energy B.V. |
|---|---|
| Адрес : | De Paal 35, 1351 JG Almere, Netherlands |
| Електронна поща : | [email protected] |
| Представител на производителя в ЕС : | Victron Energy B.V. |
| Адрес на представителя на ЕС : | De Paal 35, 1351 JG Almere, Netherlands |
| Електронна поща на представителя на ЕС : | [email protected] |