Victron AGM 12V 240Ah
Cod: VICTRON-AGM-12V-240AHDescriere detaliată a produsului
Caracteristici cheie
Tehnologia VRLA
Bateriile VRLA (Valve Regulated Lead Acid) sunt sigilate, ceea ce înseamnă că gazul iese doar prin supapele de siguranță în caz de supraîncărcare sau defecțiune a celulelor. Acestea nu necesită întreținere pe toată durata de viață.
Baterii AGM sigilate (VRLA).
Bateriile AGM (Absorbent Glass Mat) conțin un electrolit care este absorbit prin acțiune capilară într-un strat de fibră de sticlă între plăci. Așa cum este detaliat în cartea noastră "Energie fără limite", bateriile AGM sunt mai potrivite pentru a furniza curenți mari pentru perioade scurte de timp decât bateriile cu gel.
Baterii cu gel sigilate (VRLA).
În bateriile cu gel, electrolitul este imobilizat ca un gel. Bateriile cu gel au de obicei o durată de viață mai lungă și o capacitate ciclică mai bună decât bateriile AGM.
Autodescărcare scăzută
Datorită utilizării grilelor plumb-calciu și a materialelor de înaltă puritate, bateriile Victron VRLA se mândresc cu o rată scăzută de autodescărcare de mai puțin de 2% pe lună la 20°C. Pentru fiecare creștere de 10°C a temperaturii, rata de autodescărcare se dublează. Ca urmare, bateriile Victron VRLA pot fi depozitate timp de până la un an fără a fi nevoie de reîncărcare, cu condiția ca acestea să fie depozitate în condiții reci.
Recuperare excepțională de descărcare profundă
Bateriile Victron VRLA prezintă o recuperare excepțională la descărcare, chiar și după o descărcare profundă sau prelungită. Cu toate acestea, este important să rețineți că descărcarea adâncă și prelungită repetată poate avea un impact negativ semnificativ asupra duratei de viață a tuturor bateriilor plumb-acid, inclusiv a bateriilor Victron.
Parametri suplimentari
| Categorie: | Baterii pentru fotovoltaice |
|---|---|
| Greutate: | 67 kg |
| Marca: | Victron Energy |
| Lungimea: | 522 mm |
| Lățime: | 240 mm |
| Înălţime: | 224 mm |
| Tip baterie: | Tensiune joasă |
| Energie utilizabilă: | 2,88 kWh |
| Ah Capacitate: | 240 |
| Tensiunea bateriei: | 12 V |
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
Numai utilizatorii înregistrați pot trimite evaluări. Vă rugăm să vă conectați sau să vă înregistrați.
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
Victron Energy, cu sediul în Almere, Olanda, este un producător recunoscut la nivel mondial de echipamente profesionale de conversie a energiei și gestionare a energiei. De mai bine de 45 de ani, stabilește standardul pentru sistemele off-grid și hibride, livrând produse în care se încrede profesioniștii marini, mobili, industriali și solari din întreaga lume.
Ecosistemul Victron extins include renumitele inversoare/încărcătoare MultiPlus și Quattro, regulatoarele de încărcare MPPT SmartSolar, monitoarele de baterii, convertoare DC-DC și hub-ul de comunicații puternic Cerbo GX cu monitorizare cloud VRM. Fiecare produs Victron este construit pentru fiabilitate extremă, extensibilitate modulară și integrare perfectă a sistemului, făcând-o alegerea profesională pentru aplicații energetice exigente.
| Companie producătoare : | Victron Energy B.V. |
|---|---|
| Adresă : | De Paal 35, 1351 JG Almere, Netherlands |
| Adresă de e-mail : | [email protected] |
| Reprezentantul UE al producătorului : | Victron Energy B.V. |
| Adresa reprezentantului UE : | De Paal 35, 1351 JG Almere, Netherlands |
| Adresa de e-mail a reprezentantului UE : | [email protected] |