Victron Color Control GX
Cod: VICTRON-COLOR-CONTROL-GXDescriere detaliată a produsului
Caracteristici cheie
Privire de ansamblu intuitivă a sistemului
Controlerul Color Control GX oferă o imagine de ansamblu instantanee a sistemului dvs., afișând informații cheie, cum ar fi starea de încărcare a bateriei, consumul curent de energie, recoltarea energiei solare și energia de la rețea sau generator.
Întreaga putere a Victron Remote Management
VRM (Victron Remote Management) vă oferă acces complet la controale și setări extinse pentru toate componentele sistemului conectate la sistemul Color Control GX (CCGX) sau Venus GX. Acesta facilitează conectarea de la distanță a utilizatorilor și instalatorilor de oriunde și oricând și permite verificări de diagnosticare fără întreruperi și analiza informațiilor arhivate.
Pornire/Oprire automată a generatorului
Color Control GX oferă o funcție programabilă de pornire automată a generatorului care poate fi declanșată pe baza tensiunii scăzute, a consumului ridicat sau a stării de încărcare a bateriei. În plus, acesta poate fi personalizat pentru a întârzia aprinderea până la sfârșitul perioadelor "liniștite" pentru a preveni interferențele accidentale în timpul orelor de noapte.
Consolă la distanță
Cu funcția Consola la distanță, puteți purta panoul de control al Color Control GX (CCGX) pe telefon sau alt dispozitiv. Acest lucru vă permite să controlați totul de oriunde și să accesați setările și funcțiile sistemului de la distanță.
Sisteme de stocare a energiei - Monitorizare 24 de ore din 24
Color Control GX gestionează eficient sistemele de stocare a energiei (ESS), menține o baterie de rezervă de 100%, le activează în cazul unei pene de curent și direcționează energia solară în exces pentru autoconsum, ajutându-vă să economisiți bani la facturile de electricitate. Pentru informații mai detaliate și exemple, consultați manualul ESS (Sistem de stocare a energiei).
Monitorizați de la distanță sistemul electric al bărcii sau RV-ului dvs
Cu monitorizarea de la distanță Color Control GX, vă puteți asigura că barca sau rulota dvs. este gata de plecare atunci când sunteți și dvs. În plus, Color Control GX permite comunicarea cu dispozitive terțe conectate, sporind compatibilitatea și controlul asupra întregului sistem.
Parametri suplimentari
| Categorie: | Fotovoltaice |
|---|---|
| Greutate: | 0.5 kg |
| Marca: | Victron Energy |
| Lungimea: | 28 mm |
| Lățime: | 120 mm |
| Înălţime: | 130 mm |
| Comunicare: | USB, Ethernet, Bluetooth, RJ45, VE.Direct, VE.Poate, VE.Autobuz, VRM |
| Tensiunea de operare: | 8 – 70 V |
Conectarea online a unui dispozitiv Victron GX și configurarea unui GX GSM
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
Numai utilizatorii înregistrați pot trimite evaluări. Vă rugăm să vă conectați sau să vă înregistrați.
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
Victron Energy, cu sediul în Almere, Olanda, este un producător recunoscut la nivel mondial de echipamente profesionale de conversie a energiei și gestionare a energiei. De mai bine de 45 de ani, stabilește standardul pentru sistemele off-grid și hibride, livrând produse în care se încrede profesioniștii marini, mobili, industriali și solari din întreaga lume.
Ecosistemul Victron extins include renumitele inversoare/încărcătoare MultiPlus și Quattro, regulatoarele de încărcare MPPT SmartSolar, monitoarele de baterii, convertoare DC-DC și hub-ul de comunicații puternic Cerbo GX cu monitorizare cloud VRM. Fiecare produs Victron este construit pentru fiabilitate extremă, extensibilitate modulară și integrare perfectă a sistemului, făcând-o alegerea profesională pentru aplicații energetice exigente.
| Companie producătoare : | Victron Energy B.V. |
|---|---|
| Adresă : | De Paal 35, 1351 JG Almere, Netherlands |
| Adresă de e-mail : | [email protected] |
| Reprezentantul UE al producătorului : | Victron Energy B.V. |
| Adresa reprezentantului UE : | De Paal 35, 1351 JG Almere, Netherlands |
| Adresa de e-mail a reprezentantului UE : | [email protected] |