Victron EasySolar 24/1600/40-16
Cod: VICTRON-EASYSOLAR-24-1600-40-16Descriere detaliată a produsului
Caracteristici cheie:
Regulator de încărcare solară: Blue Solar MPPT 100/50
Până la trei șiruri de panouri fotovoltaice pot fi conectate la trei seturi de conectori fotovoltaici MC4 (PV-ST01).
Invertor/încărcător: MultiPlus Compact 12/1600/70 sau 24/1600/40
Regulatorul de încărcare MPPT și invertorul/încărcătorul MultiPlus Compact împart cabluri DC pentru baterii (incluse). Bateriile pot fi încărcate cu energie solară (SmartSolar MPPT) și/sau curent alternativ (invertor/încărcător) de la rețeaua de utilități sau generator.
Distribuție AC
Distribuția de curent alternativ constă într-un dispozitiv de curent rezidual (30 mA/16 A) și patru ieșiri de curent alternativ protejate de două întrerupătoare de 10 A și două întrerupătoare de 16 A.
O ieșire de 16 A este controlată de intrarea de curent alternativ: pornește numai atunci când este disponibilă curent alternativ.
PowerAssist
Tehnologia unică PowerAssist protejează rețeaua sau generatorul de supraîncărcare prin adăugarea de putere suplimentară a invertorului atunci când este necesar.
Software unic pentru aplicații solare
Mai multe programe software (Assistants) sunt disponibile pentru a configura sistemul pentru diverse aplicații interactive sau autonome.
Parametri suplimentari
| Categorie: | Invertoare solare |
|---|---|
| Greutate: | 15 kg |
| Marca: | Victron Energy |
| Lungimea: | 110 mm |
| Lățime: | 214 mm |
| Înălţime: | 745 mm |
| Putere: | 1600 W |
| Numărul de faze: | 1 |
| Grad de protectie (IP): | IP21 |
| Tip: | Off-Grid |
| Tensiune nominală: | 230 V, 24 V |
| Max. curent de încărcare a bateriei: | 40 A |
| Comutator de transfer: | 16 A |
| Produs: | Încărcător |
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
Numai utilizatorii înregistrați pot trimite evaluări. Vă rugăm să vă conectați sau să vă înregistrați.
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
Victron Energy, cu sediul în Almere, Olanda, este un producător recunoscut la nivel mondial de echipamente profesionale de conversie a energiei și gestionare a energiei. De mai bine de 45 de ani, stabilește standardul pentru sistemele off-grid și hibride, livrând produse în care se încrede profesioniștii marini, mobili, industriali și solari din întreaga lume.
Ecosistemul Victron extins include renumitele inversoare/încărcătoare MultiPlus și Quattro, regulatoarele de încărcare MPPT SmartSolar, monitoarele de baterii, convertoare DC-DC și hub-ul de comunicații puternic Cerbo GX cu monitorizare cloud VRM. Fiecare produs Victron este construit pentru fiabilitate extremă, extensibilitate modulară și integrare perfectă a sistemului, făcând-o alegerea profesională pentru aplicații energetice exigente.
| Companie producătoare : | Victron Energy B.V. |
|---|---|
| Adresă : | De Paal 35, 1351 JG Almere, Netherlands |
| Adresă de e-mail : | [email protected] |
| Reprezentantul UE al producătorului : | Victron Energy B.V. |
| Adresa reprezentantului UE : | De Paal 35, 1351 JG Almere, Netherlands |
| Adresa de e-mail a reprezentantului UE : | [email protected] |