Victron MultiPlus 12/1600/70-16
Cod: VICTRON-MULTIPLUS-12-1600-70-16Descriere detaliată a produsului
Caracteristici cheie:
- Sursă de alimentare neîntreruptibilă (funcție UPS)
În timpul unei pene de curent sau atunci când alimentarea de la țărm sau de la generator este deconectată, invertorul integrat în Multi intervine rapid și preia fără probleme alimentarea consumatorilor conectați. Această tranziție este atât de rapidă, în mai puțin de 20 de milisecunde, încât computerele și alte dispozitive electronice rămân operaționale fără nicio întrerupere.
- Monitorizare și control de la distanță
Atunci când este asociat cu un dispozitiv GX, cum ar fi Cerbo GX, obțineți capacitatea de a monitoriza și gestiona Multi și sistemul (sistemele) fie local (LAN), fie de la distanță prin internet, de oriunde din lume, utilizând aplicația gratuită VRM și site-ul portal VRM. Accesul este disponibil printr-o varietate de dispozitive, cum ar fi smartphone-uri, tablete, laptopuri și PC-uri cu mai multe sisteme de operare. Nivelul de control este practic nelimitat, de la ajustarea setărilor pe Multi la automatizarea unor sarcini precum pornirea unui generator de rezervă și multe altele.
- Funcționare paralelă și trifazată
Mai multe Multis pot fi conectate în paralel, permițând creșterea potențialului de putere, cu până la șase unități care funcționează simultan. În plus, pe lângă conectarea în paralel, trei unități pot fi configurate pentru a furniza ieșire trifazată, sporind versatilitatea în satisfacerea unei varietăți de cerințe de alimentare.
Parametri suplimentari
| Categorie: | Invertoare solare |
|---|---|
| Greutate: | 10.2 kg |
| Marca: | Victron Energy |
| Lungimea: | 120 mm |
| Lățime: | 265 mm |
| Înălţime: | 470 mm |
| Putere: | 1600 W |
| Numărul de faze: | 1 |
| Grad de protectie (IP): | IP21 |
| Comunicare: | VE.Autobuz, VRM |
| Tip: | Off-Grid |
| Tensiune nominală: | 230 V |
| Tensiunea bateriei: | 12 V |
| Curent nominal de încărcare a bateriei: | 70 A |
| Comutator de transfer: | 16 A |
| Produs: | Încărcător, Invertor/Încărcător - MultiPlus |
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
Numai utilizatorii înregistrați pot trimite evaluări. Vă rugăm să vă conectați sau să vă înregistrați.
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
Victron Energy, cu sediul în Almere, Olanda, este un producător recunoscut la nivel mondial de echipamente profesionale de conversie a energiei și gestionare a energiei. De mai bine de 45 de ani, stabilește standardul pentru sistemele off-grid și hibride, livrând produse în care se încrede profesioniștii marini, mobili, industriali și solari din întreaga lume.
Ecosistemul Victron extins include renumitele inversoare/încărcătoare MultiPlus și Quattro, regulatoarele de încărcare MPPT SmartSolar, monitoarele de baterii, convertoare DC-DC și hub-ul de comunicații puternic Cerbo GX cu monitorizare cloud VRM. Fiecare produs Victron este construit pentru fiabilitate extremă, extensibilitate modulară și integrare perfectă a sistemului, făcând-o alegerea profesională pentru aplicații energetice exigente.
| Companie producătoare : | Victron Energy B.V. |
|---|---|
| Adresă : | De Paal 35, 1351 JG Almere, Netherlands |
| Adresă de e-mail : | [email protected] |
| Reprezentantul UE al producătorului : | Victron Energy B.V. |
| Adresa reprezentantului UE : | De Paal 35, 1351 JG Almere, Netherlands |
| Adresa de e-mail a reprezentantului UE : | [email protected] |