Victron MultiPlus Compact 12/2000/80-30
Cod: VICTRON-MULTIPLUS-C-12-2000-80Descriere detaliată a produsului
Caracteristici cheie
- Funcție unică PowerAssist
MultiPlus servește ca protecție la suprasarcină de la o sursă limitată de curent alternativ, cum ar fi un generator sau alimentarea de la mal. Inițial, încărcarea bateriei este redusă automat pentru a preveni supraîncărcarea. Dacă suprasarcina persistă, MultiPlus ia măsuri secundare prin suplimentarea generatorului sau a alimentării de la țărm cu energie extrasă din baterie, reducând astfel sarcina pe sursa limitată de curent alternativ.
- Sursă de alimentare neîntreruptibilă (funcție UPS)
În timpul unei pene de curent sau atunci când alimentarea de la țărm sau de la generator este deconectată, invertorul integrat în Multi pornește imediat și preia fără probleme alimentarea cu energie a sarcinilor conectate. Această tranziție are loc cu o viteză remarcabilă, în mai puțin de 20 de milisecunde, asigurând că calculatoarele și alte dispozitive electronice rămân operaționale fără întreruperi.
- Putere practic nelimitată datorită funcționării în paralel
Până la șase Multis pot fi conectate în paralel pentru a le crește puterea. În plus, este posibilă funcționarea trifazată sau divizată. Pentru informații specifice privind modelele care oferă opțiuni paralele, trifazate și bifazate, vă rugăm să consultați fișele noastre tehnice.
- Monitorizare și control de la distanță
Atunci când este asociat cu un dispozitiv GX, cum ar fi Cerbo GX, obțineți capacitatea de a monitoriza și controla Multi și sistemul (sistemele) fie local (LAN), fie de la distanță prin internet, de oriunde din lume. Acest lucru se poate face utilizând aplicația gratuită VRM și site-ul portal VRM. Accesul este posibil de pe o varietate de dispozitive, inclusiv telefoane, tablete, laptopuri și PC-uri cu sisteme de operare multiple. Nivelul de control este extins, permițându-vă să vă personalizați Multi și chiar să automatizați sarcini precum pornirea unui generator de rezervă, oferind o soluție completă pentru gestionarea eficientă a sistemului dvs.
Parametri suplimentari
| Categorie: | Invertoare solare |
|---|---|
| Greutate: | 12 kg |
| Marca: | Victron Energy |
| Lungimea: | 125 mm |
| Lățime: | 255 mm |
| Înălţime: | 520 mm |
| Putere: | 2000 W |
| Numărul de faze: | 1 |
| Grad de protectie (IP): | IP20 |
| Comunicare: | VE.Autobuz, VRM |
| Tip: | Off-Grid |
| Tensiune nominală: | 230 V |
| Tensiunea bateriei: | 12 V |
| Curent nominal de încărcare a bateriei: | 80 A |
| Comutator de transfer: | 30 A |
| Produs: | Încărcător, Invertor/Încărcător - MultiPlus |
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
Numai utilizatorii înregistrați pot trimite evaluări. Vă rugăm să vă conectați sau să vă înregistrați.
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
Victron Energy, cu sediul în Almere, Olanda, este un producător recunoscut la nivel mondial de echipamente profesionale de conversie a energiei și gestionare a energiei. De mai bine de 45 de ani, stabilește standardul pentru sistemele off-grid și hibride, livrând produse în care se încrede profesioniștii marini, mobili, industriali și solari din întreaga lume.
Ecosistemul Victron extins include renumitele inversoare/încărcătoare MultiPlus și Quattro, regulatoarele de încărcare MPPT SmartSolar, monitoarele de baterii, convertoare DC-DC și hub-ul de comunicații puternic Cerbo GX cu monitorizare cloud VRM. Fiecare produs Victron este construit pentru fiabilitate extremă, extensibilitate modulară și integrare perfectă a sistemului, făcând-o alegerea profesională pentru aplicații energetice exigente.
| Companie producătoare : | Victron Energy B.V. |
|---|---|
| Adresă : | De Paal 35, 1351 JG Almere, Netherlands |
| Adresă de e-mail : | [email protected] |
| Reprezentantul UE al producătorului : | Victron Energy B.V. |
| Adresa reprezentantului UE : | De Paal 35, 1351 JG Almere, Netherlands |
| Adresa de e-mail a reprezentantului UE : | [email protected] |