Victron Smart Battery Sense
Cod: VICTRON-SMART-BATTERY-SENSEDescriere detaliată a produsului
Caracteristici cheie
- Îmbunătățește încărcarea bateriei
Senzorul inteligent al bateriei măsoară tensiunea direct la bornele bateriei, asigurând citiri precise și evitând erorile cauzate de pierderea tensiunii din cauza rezistenței cablului. Acest lucru asigură tensiunea de încărcare corectă pentru o sănătate optimă a bateriei.
În cazul bateriilor plumb-acid, datele de temperatură sunt utilizate pentru a ajusta corespunzător tensiunea de încărcare. Bateriile reci necesită o tensiune de încărcare mai mare, în timp ce bateriile calde necesită o tensiune de încărcare mai mică pentru a preveni deteriorarea. Pentru bateriile cu litiu, datele de temperatură sunt utilizate pentru a preveni încărcarea la temperaturi prea scăzute, deoarece încărcarea în astfel de condiții poate deteriora permanent celulele.
- Fara cabluri
Smart Battery Sense comunică wireless cu unul sau mai multe încărcătoare solare prin rețeaua VE.Smart, care utilizează tehnologia Bluetooth Smart. Acest lucru permite încărcătoarelor solare multiple conectate la aceeași baterie de 12V, 24V sau 48V să acceseze simultan informațiile transmise. Rețeaua inteligentă este ușor de configurat cu ajutorul aplicației VictronConnect.
- Ingrijit, simplu - inteligent
Instalarea sistemului Smart Battery Sense este simplă și directă. Începeți prin a conecta cele două urechi ale unității la bornele bateriei. Apoi atașați unitatea Smart Battery Sense direct la corpul bateriei folosind banda autoadezivă.
Parametri suplimentari
| Categorie: | Fotovoltaice |
|---|---|
| Greutate: | 0.5 kg |
| Marca: | Victron Energy |
| Lungimea: | 38 mm |
| Lățime: | 38 mm |
| Înălţime: | 14 mm |
| Comunicare: | Bluetooth |
| Tensiunea de operare: | 8 - 60 V |
| Tensiunea bateriei: | 12 V, 24 V, 48 V |
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
Numai utilizatorii înregistrați pot trimite evaluări. Vă rugăm să vă conectați sau să vă înregistrați.
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
Victron Energy, cu sediul în Almere, Olanda, este un producător recunoscut la nivel mondial de echipamente profesionale de conversie a energiei și gestionare a energiei. De mai bine de 45 de ani, stabilește standardul pentru sistemele off-grid și hibride, livrând produse în care se încrede profesioniștii marini, mobili, industriali și solari din întreaga lume.
Ecosistemul Victron extins include renumitele inversoare/încărcătoare MultiPlus și Quattro, regulatoarele de încărcare MPPT SmartSolar, monitoarele de baterii, convertoare DC-DC și hub-ul de comunicații puternic Cerbo GX cu monitorizare cloud VRM. Fiecare produs Victron este construit pentru fiabilitate extremă, extensibilitate modulară și integrare perfectă a sistemului, făcând-o alegerea profesională pentru aplicații energetice exigente.
| Companie producătoare : | Victron Energy B.V. |
|---|---|
| Adresă : | De Paal 35, 1351 JG Almere, Netherlands |
| Adresă de e-mail : | [email protected] |
| Reprezentantul UE al producătorului : | Victron Energy B.V. |
| Adresa reprezentantului UE : | De Paal 35, 1351 JG Almere, Netherlands |
| Adresa de e-mail a reprezentantului UE : | [email protected] |