Victron SmartSolar MPPT RS 450/100-Tr VE.Can
Код: VICTRON-SRTSOLAR-RS-450-100-TRПодробно описание на продукта
Основни характеристики:
- Широк входен ток 80-450VDC за соларно напрежение
- Независими входове за наблюдение
- Пълни опции за свързване
- Изолирани PV връзки
- Мониторинг дисплей
- Напълно програмируеми параметри за зареждане на батерията
- Активно охлаждане за оптимална производителност
В допълнение, контролерите разполагат с нов дизайн на метален корпус и напълно покрити електрически връзки, което повишава безопасността и е в съответствие с най-новото продуктово портфолио на Victron.
MPPT: Ултра-бързо проследяване на точката на максимална мощност
Соларният контролер за зареждане SmartSolar RS е съвместим с диапазон на напрежението на PV масива от 80 до 450 Voc. Той ефективно зарежда 48V батерийни банки с избор от 100A или 200A.
Настройките за зареждане също са напълно персонализируеми и могат да бъдат конфигурирани за различни химични състави на батериите, включително оловно-киселинни, литиеви и други.
Настройка и наблюдение с VictronConnect
Контролерът за зареждане SmartSolar RS предлага дистанционно управление и конфигурация чрез Bluetooth чрез приложението VictronConnect. Това позволява удобна настройка, управление и достъп до ясна информация, включително напрежение и ток на батерията, напрежение и ток на фотоволтаичните панели, както и исторически данни и тенденции.
Последователно свързване на допълнителни устройства
Контролерът за зареждане SmartSolar RS е оборудван с VE.Can шинни портове, които улесняват комуникацията с други SmartSolar RS и VE.Can MPPT устройства. Тези устройства могат лесно да бъдат свързани последователно с помощта на RJ45 кабел.
След като бъдат свързани, всички отделни контролери за зареждане синхронизират своите етапи на зареждане и могат да предават данните си чрез същия кабел за наблюдение към GX устройство, като например Cerbo GX. Тази настройка опростява инсталацията и подобрява възможностите за наблюдение на множество контролери за зареждане.
Отдалечено наблюдение и контрол
Ако вашето GX устройство е свързано към интернет, порталът Victron Remote Management (VRM) предлага достъп до всички възможности на вашите SmartSolar RS контролери за зареждане. В допълнение, ако вашата инсталация е свързана към GX устройството и интернет, VRM осигурява достъп до пълния потенциал на вашия MPPT и предлага дистанционно наблюдение и управление от всяко място, по всяко време, безплатно.
В случаите, когато отдалечени инсталации нямат интернет връзка наблизо, наблюдението на вашия MPPT е все още възможно чрез свързване на GlobalLink 520. Това осигурява непрекъснато наблюдение дори в райони без достъп до интернет.
SmartSolar дисплей
Контролерът за зареждане SmartSolar RS е оборудван с дисплей на предния панел, който предоставя важна информация. Този дисплей показва напрежението на батерията, тока на зареждане и напреженията от двата масива поотделно, включително моментни и общи стойности. Той също така показва състоянието на устройството, включително всички кодове за грешки, така че да можете да бъдете информирани с един поглед за работата на вашата система.
I/O връзки
Контролерът за зареждане SmartSolar RS е проектиран с програмируемо реле и предлага възможности за дистанционно отчитане на температурата и напрежението. Неговият дистанционен вход може да бъде адаптиран към различни видове BMS, включително Victron smallBMS и други BMS системи, които осигуряват сигнали за разрешаване на зареждането. Тази функция повишава гъвкавостта и съвместимостта и позволява безпроблемна интеграция с различни системи за мониторинг и контрол.
Допълнителни параметри
| Категория: | Фотоволтаици |
|---|---|
| Тегло: | 7.9 kg |
| Марка: | Victron Energy |
| Дължина: | 126 мм |
| Ширина: | 313 мм |
| Височина: | 440 мм |
| Степен на защита (IP): | IP21 |
| Комуникация: | Bluetooth, VE.Direct, VE.Can, VRM |
| Брой MPPT: | 2 |
| Максимално напрежение: | 450 V |
| Напрежение на батерията: | 48 V |
| Номинален ток на зареждане на батерията: | 100 А |
| Артикулът е разпродаден… | |
Оценка на продукта
Бъдете първият, който ще публикува статия към този елемент!
Само регистрирани потребители могат да изпращат оценки. Моля, влезте в или регистрирайте се.
Дискусия
Бъдете първият, който ще публикува статия към този елемент!
Victron Energy, със седалище в Алмере, Нидерландия, е световно признаният производител на професионално оборудване за преобразуване на енергия и управление на енергия. От повече от 45 години установява стандарти за автономни и хибридни енергийни системи, доставяйки продукти, на които се доверяват морски, мобилни, промишлени и слънчеви специалисти по целия свят.
Обширната екосистема на Victron включва иконичните инвертори/зарядни устройства MultiPlus и Quattro, регулаторите на заряда SmartSolar MPPT, мониторите на батериите, DC-DC преобразователи и мощния комуникационен хъб Cerbo GX с мониторинг на облак VRM. Всеки продукт на Victron е построен за екстремна надеждност, модулна разширяемост и безпроблемна интеграция на системата, което го прави избор на професионалисти за изискващи енергийни приложения.
| Производствена компания : | Victron Energy B.V. |
|---|---|
| Адрес : | De Paal 35, 1351 JG Almere, Netherlands |
| Електронна поща : | [email protected] |
| Представител на производителя в ЕС : | Victron Energy B.V. |
| Адрес на представителя на ЕС : | De Paal 35, 1351 JG Almere, Netherlands |
| Електронна поща на представителя на ЕС : | [email protected] |