Solis-80K-5G-PRO
Cod: SOLIS-80K-5G-PRODescriere detaliată a produsului
Invertorul dispune de interfețe AC/DC optimizate, compatibilitate largă cu cablurile și acceptă multiple opțiuni de comunicare, inclusiv RS485, PLC, Wi-Fi și GPRS. Designul său simplifică instalarea, reduce costurile și îmbunătățește flexibilitatea operațională.
Integrat perfect cu platforma Solis Cloud, oferă instrumente puternice de monitorizare online și O&M pentru a eficientiza gestionarea sistemului, a reduce eforturile de întreținere și a spori eficiența generală a sistemului.
Caracteristici cheie:
Eficient
- 6 MPPT-uri, eficiență max. 98,5%
- > Raport DC/AC de 150%
- Compatibil cu module bifaciale
Sigur
- IP66
- Protecție AFCI, reduce proactiv riscul de incendiu
- Funcție de recuperare PID pe timp de noapte (opțional)
Inteligent
- Funcție SVG pe timp de noapte
- Monitorizare inteligentă a șirurilor, scanare inteligentă a curbei I-V
- Actualizare firmware de la distanță cu operare simplă
Economic
- Comunicare prin linia electrică (PLC) (opțional)
- Partea DC acceptă conector "Y"
Parametri suplimentari
| Categorie: | Invertoare solare |
|---|---|
| Greutate: | 78 kg |
| Marca: | Solis |
| Lungimea: | 363 mm |
| Lățime: | 1065 mm |
| Înălţime: | 585 mm |
| Putere: | 80000 W |
| Numărul de faze: | 3 |
| Grad de protectie (IP): | IP66 |
| Comunicare: | RS485, Wifi, PLC, GPRS |
| Garanție: | 5 |
| Numărul de MPPT: | 6 |
| Şir: | Până la 2 per MPPT |
| Tip: | Reţea |
| Curent maxim de ieșire: | 401.1 A |
| Tensiune nominală: | 230 V, 400 V |
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
Numai utilizatorii înregistrați pot trimite evaluări. Vă rugăm să vă conectați sau să vă înregistrați.
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
Solis, marca Ginlong Technologies (fondată în 2005), este unul dintre cei mai mari și mai experimentați producători de invertoare solare din lume. Cu milioane de unități implementate la nivel mondial, Solis oferă o gamă completă de invertoare în șir pentru aplicații rezidențiale, comerciale și de utilitate publică, toate susținute de certificări internaționale riguroase și de antecedente dovedite de fiabilitate.
Cunoscut pentru furnizarea unei valori excelente, invertorii Solis combină eficiență de conversie ridicată, capacități de monitorizare inteligente și calitate de construcție robustă la prețuri competitive. Fie că este vorba de o singură instalație pe acoperiș sau de o fermă solară cu mai mulți megawați, Solis oferă conversie fiabilă de putere pe care poți conta.
| Companie producătoare : | Ginlong Technologies Co., Ltd. |
|---|---|
| Adresă : | No. 57 Jintong Road, Binhai Industrial Park, Xiangshan, Ningbo, Zhejiang 315712, China |
| Adresă de e-mail : | [email protected] |
| Reprezentantul UE al producătorului : | Solis Benelux B.V. |
| Adresa reprezentantului UE : | Nokweg 3-B, 2451 AL Leimuiden, Netherlands |
| Adresa de e-mail a reprezentantului UE : | [email protected] |