Victron BatteryProtect 12/24V 220A
Cod: VICTRON-BATPROT-12-24V-220ADescriere detaliată a produsului
Caracteristici cheie:
Măsurare automată 12/24V
BatteryProtect detectează automat tensiunea sistemului
Programare ușoară
BatteryProtect poate fi setat pentru a porni/opri la mai multe tensiuni diferite.
Un afișaj cu șapte segmente arată ce setare a fost selectată.
Setare specială pentru bateriile Li-ion
În acest mod, BatteryProtect poate fi controlat de un sistem VE.Bus BMS.
Consum de curent foarte mic
Important pentru bateriile Li-ion, în special după oprirea la joasă tensiune.
Protecție la supratensiune
Pentru a preveni deteriorarea sarcinilor sensibile din cauza supratensiunii, sarcina este deconectată ori de câte ori tensiunea continuă depășește 16 V sau 32 V.
Rezistenta la aprindere
Fără relee, dar comutatoare MOSFET, deci fără scântei
Ieșire alarmă întârziată
Ieșirea de alarmă este declanșată dacă tensiunea bateriei scade sub nivelul de deconectare setat pentru mai mult de 12 secunde, cu excepția pornirii motorului. Este o ieșire cu colector deschis care este rezistentă la scurtcircuit la șina negativă cu un curent maxim de 50 mA. Această ieșire activează de obicei dispozitive cum ar fi sonerii, LED-uri sau relee.
Deconectarea întârziată a sarcinii și reconectarea întârziată
Sarcina este deconectată la 90 de secunde după activarea alarmei. Dacă tensiunea bateriei crește până la pragul de reconectare în această fereastră (de exemplu, după pornirea motorului), sarcina rămâne conectată. Reconectarea are loc la 30 de secunde după ce tensiunea bateriei depășește pragul de reconectare setat.
Parametri suplimentari
| Categorie: | Fotovoltaice |
|---|---|
| Greutate: | 0.8 kg |
| Marca: | Victron Energy |
| Lungimea: | 120 mm |
| Lățime: | 123 mm |
| Înălţime: | 62 mm |
| Grad de protectie (IP): | IP67, IP00 |
| Tensiunea de operare: | 6 – 35V |
| Tensiunea bateriei: | 12 V, 24 V |
| Curent de alimentare maxim: | 220 A |
| Produs: | Încărcător |
Introducere în Victron Energy BatteryProtect
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
Numai utilizatorii înregistrați pot trimite evaluări. Vă rugăm să vă conectați sau să vă înregistrați.
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
Victron Energy, cu sediul în Almere, Olanda, este un producător recunoscut la nivel mondial de echipamente profesionale de conversie a energiei și gestionare a energiei. De mai bine de 45 de ani, stabilește standardul pentru sistemele off-grid și hibride, livrând produse în care se încrede profesioniștii marini, mobili, industriali și solari din întreaga lume.
Ecosistemul Victron extins include renumitele inversoare/încărcătoare MultiPlus și Quattro, regulatoarele de încărcare MPPT SmartSolar, monitoarele de baterii, convertoare DC-DC și hub-ul de comunicații puternic Cerbo GX cu monitorizare cloud VRM. Fiecare produs Victron este construit pentru fiabilitate extremă, extensibilitate modulară și integrare perfectă a sistemului, făcând-o alegerea profesională pentru aplicații energetice exigente.
| Companie producătoare : | Victron Energy B.V. |
|---|---|
| Adresă : | De Paal 35, 1351 JG Almere, Netherlands |
| Adresă de e-mail : | [email protected] |
| Reprezentantul UE al producătorului : | Victron Energy B.V. |
| Adresa reprezentantului UE : | De Paal 35, 1351 JG Almere, Netherlands |
| Adresa de e-mail a reprezentantului UE : | [email protected] |