Victron Smart BatteryProtect 12/24V 65A
Cod: VICTRON-SMART-BP-12-24V-65ADescriere detaliată a produsului
Caracteristici cheie
- Bluetooth: programare ușoară
Atunci când configurați Smart BatteryProtect prin Bluetooth, puteți seta nivelurile de pornire/oprire după cum este necesar. Alternativ, puteți alege din nouă niveluri predefinite utilizând pinul de programare. Funcția Bluetooth poate fi dezactivată dacă este necesar.
- Este important să rețineți că Smart BatteryProtect este un dispozitiv unidirecțional, ceea ce înseamnă că poate gestiona curentul într-o singură direcție simultan: fie către sarcină, fie de la încărcător. În plus, curentul circulă numai de la borna IN la borna OUT.
- Reglare automată 12/24V
Smart BatteryProtect detectează automat tensiunea sistemului o singură dată.
- Lectură instantanee
VictronConnect poate furniza informații importante de la Smart BatteryProtect direct pe pagina Device List, chiar și fără împerecherea cu produsul. Aceasta include avertismente vizuale pentru avertismente, alarme și erori, facilitând diagnosticarea rapidă fără a fi necesară o configurare extinsă.
- Setare specială pentru bateriile litiu-ion
În acest mod, BatteryProtect poate fi controlat de un BMS VE.Bus.
Notă: BatteryProtect poate fi utilizat și ca întrerupător de încărcare între încărcător și bateria Li-ion.
- Consum de curent foarte mic
Important pentru bateriile litiu-ion, în special după oprirea la joasă tensiune.
- Protecție la supratensiune
Pentru a preveni deteriorarea sarcinilor sensibile din cauza supratensiunii, sarcina este deconectată ori de câte ori tensiunea continuă depășește 16,3 V.
sau 32,6 V.
- Rezistent la aprindere
Nu există relee, ci comutatoare MOSFET și, prin urmare, nu există scântei.
- Ieșire de alarmă întârziată
Ieșirea de alarmă este declanșată dacă tensiunea bateriei scade sub nivelul de deconectare setat pentru mai mult de 12 secunde, cu excepția cazului în care motorul este pornit. Este o ieșire cu colector deschis care este rezistentă la scurtcircuit la șina negativă cu un curent maxim de 50 mA. Această ieșire activează de obicei dispozitive cum ar fi sonerii, LED-uri sau relee.
- Deconectarea întârziată a sarcinii și reconectarea întârziată
Sarcina este deconectată la 90 de secunde după activarea alarmei. Dacă tensiunea bateriei crește până la pragul de reconectare în această fereastră (de exemplu, după pornirea motorului), sarcina rămâne conectată. Reconectarea are loc la 30 de secunde după ce tensiunea bateriei depășește pragul de reconectare setat.
Parametri suplimentari
| Categorie: | Fotovoltaice |
|---|---|
| Greutate: | 0.2 kg |
| Marca: | Victron Energy |
| Lungimea: | 106 mm |
| Lățime: | 55 mm |
| Înălţime: | 48 mm |
| Grad de protectie (IP): | IP67, IP00 |
| Tensiunea de operare: | 6 – 35V |
| Tensiunea bateriei: | 12 V, 24 V |
| Curent de alimentare maxim: | 65 A |
Cum să programați BatteryProtect
Introducere în Victron Energy BatteryProtect
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
Numai utilizatorii înregistrați pot trimite evaluări. Vă rugăm să vă conectați sau să vă înregistrați.
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
Victron Energy, cu sediul în Almere, Olanda, este un producător recunoscut la nivel mondial de echipamente profesionale de conversie a energiei și gestionare a energiei. De mai bine de 45 de ani, stabilește standardul pentru sistemele off-grid și hibride, livrând produse în care se încrede profesioniștii marini, mobili, industriali și solari din întreaga lume.
Ecosistemul Victron extins include renumitele inversoare/încărcătoare MultiPlus și Quattro, regulatoarele de încărcare MPPT SmartSolar, monitoarele de baterii, convertoare DC-DC și hub-ul de comunicații puternic Cerbo GX cu monitorizare cloud VRM. Fiecare produs Victron este construit pentru fiabilitate extremă, extensibilitate modulară și integrare perfectă a sistemului, făcând-o alegerea profesională pentru aplicații energetice exigente.
| Companie producătoare : | Victron Energy B.V. |
|---|---|
| Adresă : | De Paal 35, 1351 JG Almere, Netherlands |
| Adresă de e-mail : | [email protected] |
| Reprezentantul UE al producătorului : | Victron Energy B.V. |
| Adresa reprezentantului UE : | De Paal 35, 1351 JG Almere, Netherlands |
| Adresa de e-mail a reprezentantului UE : | [email protected] |