Victron Energy Contor VM-3P75CT
Cod: VICTRON-ENERGY-METER-VM-3P75CTDescriere detaliată a produsului
Contor de energie trifazat cu porturi de comunicare Ethernet și VE.Can
Contorul de energie Victron VM-3P75CT este un dispozitiv standard pentru măsurarea puterii și energiei aplicațiilor monofazate și trifazate, de exemplu într-un tablou de distribuție sau pentru măsurarea puterii unui invertor fotovoltaic, a unui generator AC sau a puterii unui invertor și a unui invertor/încărcător.
Rată de reîmprospătare ridicată
Calculând valoarea efectivă a puterii pentru fiecare fază, contorul de energie o transmite la viteză mare prin VE.Can sau Ethernet, rezultând în măsurători mai precise ale consumului de energie, importului și exportului în rețea, de exemplu într-un sistem ESS.
VM-3P75CT permite o configurare ușoară
Contorul de energie este proiectat pentru o integrare ușoară și funcționează din cutie (Plug & Play) ca un contor de rețea pentru majoritatea sistemelor. Configurarea (prin VictronConnect) este necesară doar pentru a schimba rolul (contor de rețea, invertor fotovoltaic, contor de curent alternativ sau contor de sarcină de curent alternativ) și pentru a configura manual IP-ul în loc de DHCP-ul implicit.
Monitorizare de la distanță de oriunde
Datele sale sunt afișate în aplicația VictronConnect, pe un dispozitiv GX precum Cerbo GX sau Ekrano GX și pe portalul nostru VRM.
Instalare fără complicații cu transformatoare de curent cu fixare rapidă
VM-3P75CT utilizează transformatoare de curent cu clemă pentru a detecta cu exactitate curentul fără a fi necesară modificarea cablajului instalației existente.
Metoda de înregistrare vectorială
VM-3P75CT utilizează metoda de înregistrare vectorială (vectorii fazelor individuale L1, L2 și L3 sunt adăugați împreună).
Parametri suplimentari
| Categorie: | Fotovoltaice |
|---|---|
| Greutate: | 0.37 kg |
| Marca: | Victron Energy |
| Lungimea: | 59 mm |
| Lățime: | 71 mm |
| Înălţime: | 90 mm |
| Numărul de faze: | 3 |
| Grad de protectie (IP): | IP20 |
| Comunicare: | Ethernet, RJ45, VE.Poate, VRM |
| Curent nominal: | 75 A |
Introducere la Victron Energy Meter VM-3P75CT
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
Numai utilizatorii înregistrați pot trimite evaluări. Vă rugăm să vă conectați sau să vă înregistrați.
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
Victron Energy, cu sediul în Almere, Olanda, este un producător recunoscut la nivel mondial de echipamente profesionale de conversie a energiei și gestionare a energiei. De mai bine de 45 de ani, stabilește standardul pentru sistemele off-grid și hibride, livrând produse în care se încrede profesioniștii marini, mobili, industriali și solari din întreaga lume.
Ecosistemul Victron extins include renumitele inversoare/încărcătoare MultiPlus și Quattro, regulatoarele de încărcare MPPT SmartSolar, monitoarele de baterii, convertoare DC-DC și hub-ul de comunicații puternic Cerbo GX cu monitorizare cloud VRM. Fiecare produs Victron este construit pentru fiabilitate extremă, extensibilitate modulară și integrare perfectă a sistemului, făcând-o alegerea profesională pentru aplicații energetice exigente.
| Companie producătoare : | Victron Energy B.V. |
|---|---|
| Adresă : | De Paal 35, 1351 JG Almere, Netherlands |
| Adresă de e-mail : | [email protected] |
| Reprezentantul UE al producătorului : | Victron Energy B.V. |
| Adresa reprezentantului UE : | De Paal 35, 1351 JG Almere, Netherlands |
| Adresa de e-mail a reprezentantului UE : | [email protected] |