Victron Cerbo GX
Cod: VICTRON-CERBO-GXDescriere detaliată a produsului
Cerbo GX vă permite să monitorizați și să gestionați cu ușurință sistemul dvs. de oriunde, oricând. Conceput ca un element central universal, acesta se integrează cu ușurință cu alte produse Victron conectate și cu dispozitive terțe compatibile. Preia controlul sistemelor de la distanță cu monitorizare în timp real, analiză istorică și acces și control de la distanță prin portalul Victron Remote Monitoring (VRM) și aplicația VictronConnect. Alternativ, optați pentru control direct prin conectarea unui afișaj GX Touch. Cu nenumărate opțiuni, Cerbo GX vă pune controlul la îndemână.
Procesor puternic
Cerbo GX se mândrește cu un procesor dual-core robust care gestionează cu ușurință toate produsele Victron conectate și o gamă largă de dispozitive terțe acceptate, asigurând o funcționare fără probleme și o integrare perfectă.
Sistem de operare Venus OS v3.0
Cu Venus OS 3.0, monitorizarea sistemului a atins un nou nivel de confort și claritate. Cu un design îmbunătățit centrat pe om și o schemă de culori reîmprospătată, monitorizarea sistemului dvs. electric este mai ușoară ca niciodată. Cu această interfață intuitivă și simplificată, vă puteți concentra pe ceea ce contează cel mai mult pentru dumneavoastră.
GX - Compatibilitate baterie
Integrarea perfectă cu un număr din ce în ce mai mare de producători terți de baterii cu litiu necesită utilizarea sistemului GX. S-au depus eforturi considerabile pentru a asigura integrarea fără probleme și fără cusur a bateriilor acceptate, asigurând o performanță optimă și confortul utilizatorului.
Asamblare și instalare ușoară
Cerbo GX este proiectat pentru a se integra perfect în orice configurație de sistem și poate fi montat convenabil pe o șină DIN. În plus, ecranul tactil opțional poate fi montat pe partea superioară cu un singur cablu, reducând aglomerarea de cabluri pe panoul de bord și realizând o configurare mai clară.
Configurare și actualizare de la distanță
Setările de configurare pot fi ajustate de la distanță utilizând consola de la distanță, oferindu-vă posibilitatea de a gestiona setările dispozitivului ca și cum ați fi fizic prezent. Această caracteristică este disponibilă nu numai de la distanță prin Internet, ci și în LAN-ul local sau prin punctul de acces Cerbo GX WiFi, asigurând un acces convenabil oriunde v-ați afla.
Parametri suplimentari
| Categorie: | Fotovoltaice |
|---|---|
| Greutate: | 0.5 kg |
| Marca: | Victron Energy |
| Lungimea: | 48 mm |
| Lățime: | 154 mm |
| Înălţime: | 78 mm |
| Grad de protectie (IP): | IP20 |
| Comunicare: | Bluetooth, VE.Direct, VE.Poate, VE.Autobuz, BMS-Can, VRM |
| Tensiunea de operare: | 8 – 70 V |
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
Numai utilizatorii înregistrați pot trimite evaluări. Vă rugăm să vă conectați sau să vă înregistrați.
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
Victron Energy, cu sediul în Almere, Olanda, este un producător recunoscut la nivel mondial de echipamente profesionale de conversie a energiei și gestionare a energiei. De mai bine de 45 de ani, stabilește standardul pentru sistemele off-grid și hibride, livrând produse în care se încrede profesioniștii marini, mobili, industriali și solari din întreaga lume.
Ecosistemul Victron extins include renumitele inversoare/încărcătoare MultiPlus și Quattro, regulatoarele de încărcare MPPT SmartSolar, monitoarele de baterii, convertoare DC-DC și hub-ul de comunicații puternic Cerbo GX cu monitorizare cloud VRM. Fiecare produs Victron este construit pentru fiabilitate extremă, extensibilitate modulară și integrare perfectă a sistemului, făcând-o alegerea profesională pentru aplicații energetice exigente.
| Companie producătoare : | Victron Energy B.V. |
|---|---|
| Adresă : | De Paal 35, 1351 JG Almere, Netherlands |
| Adresă de e-mail : | [email protected] |
| Reprezentantul UE al producătorului : | Victron Energy B.V. |
| Adresa reprezentantului UE : | De Paal 35, 1351 JG Almere, Netherlands |
| Adresa de e-mail a reprezentantului UE : | [email protected] |