Victron SmartSolar MPPT RS 450/100-Tr VE.Can
Kod: VICTRON-SRTSOLAR-RS-450-100-TROpis szczegółowy produktu
Główne cechy obejmują:
- Szeroki prąd wejściowy 80-450VDC dla napięcia słonecznego
- Niezależne wejścia monitorujące
- Pełne opcje łączności
- Izolowane połączenia PV
- Monitorowanie wyświetlacza
- W pełni programowalne parametry ładowania baterii
- Aktywne chłodzenie dla optymalnej wydajności
Ponadto sterowniki mają nową metalową obudowę i w pełni zakryte połączenia elektryczne, co zwiększa bezpieczeństwo i jest zgodne z najnowszym portfolio produktów Victron.
MPPT: Ultraszybkie śledzenie punktu mocy maksymalnej
Kontroler ładowania SmartSolar RS jest kompatybilny z zakresem napięcia paneli fotowoltaicznych od 80 do 450 Voc. Wydajnie ładuje baterie akumulatorów 48 V prądem 100 A lub 200 A.
Ustawienia ładowania są również w pełni konfigurowalne i można je skonfigurować dla różnych rodzajów baterii, w tym kwasowo-ołowiowych, litowych i innych.
Konfiguracja i monitorowanie za pomocą VictronConnect
Kontroler ładowania SmartSolar RS oferuje zdalne sterowanie i konfigurację przez Bluetooth za pośrednictwem aplikacji VictronConnect. Pozwala to na wygodną konfigurację, zarządzanie i dostęp do przejrzystych informacji, w tym napięcia i prądu akumulatora, napięcia i prądu PV, a także danych historycznych i trendów.
Dodatkowe jednostki w układzie łańcuchowym
Kontroler ładowania SmartSolar RS jest wyposażony w porty magistrali VE.Can, które ułatwiają komunikację z innymi kontrolerami SmartSolar RS i VE.Can MPPT. Urządzenia te można łatwo łączyć ze sobą za pomocą kabla RJ45.
Po podłączeniu, wszystkie poszczególne kontrolery ładowania synchronizują swoje etapy ładowania i mogą przesyłać swoje dane za pomocą tego samego kabla w celu monitorowania do urządzenia GX, takiego jak Cerbo GX. Taka konfiguracja upraszcza instalację i poprawia możliwości monitorowania wielu kontrolerów ładowania.
Zdalne monitorowanie i sterowanie
Jeśli urządzenie GX jest podłączone do Internetu, portal Victron Remote Management (VRM) oferuje dostęp do wszystkich możliwości kontrolerów ładowania SmartSolar RS. Ponadto, jeśli instalacja jest podłączona do urządzenia GX i Internetu, VRM zapewnia dostęp do pełnego potencjału MPPT i oferuje zdalne monitorowanie i zarządzanie z dowolnego miejsca, w dowolnym czasie, bezpłatnie.
W przypadkach, gdy zdalne instalacje nie mają połączenia internetowego w pobliżu, monitorowanie MPPT jest nadal możliwe poprzez podłączenie GlobalLink 520. Zapewnia to ciągłe monitorowanie nawet w obszarach bez dostępu do Internetu.
Wyświetlacz SmartSolar
Kontroler ładowania SmartSolar RS jest wyposażony w wyświetlacz na panelu przednim, który dostarcza ważnych informacji. Ten wyświetlacz pokazuje napięcie akumulatora, prąd ładowania i napięcia z obu tablic indywidualnie, w tym wartości chwilowe i całkowite. Pokazuje również stan urządzenia, w tym wszelkie kody błędów, dzięki czemu można na pierwszy rzut oka uzyskać informacje o wydajności systemu.
Połączenia I/O
Kontroler ładowania SmartSolar RS został zaprojektowany z programowalnym przekaźnikiem i oferuje możliwość zdalnego wykrywania temperatury i napięcia. Jego zdalne wejście można dostosować do różnych typów BMS, w tym Victron smallBMS i innych systemów BMS, które dostarczają sygnały zezwalające na ładowanie. Funkcja ta zwiększa elastyczność i kompatybilność oraz umożliwia płynną integrację z różnymi systemami monitorowania i sterowania.
Parametry dodatkowe
| Kategoria: | Fotowoltaika |
|---|---|
| Waga: | 7.9 kg |
| Marka: | Victron Energy |
| Długość: | 126 mm |
| Szerokość: | 313 mm |
| Wysokość: | 440 mm |
| Stopień ochrony (IP): | IP21 |
| Komunikacja: | Bluetooth, VE.Direct, VE.Can, VRM |
| Liczba MPPT: | 2 |
| Maksymalne napięcie: | 450 V |
| Napięcie akumulatora: | 48 V |
| Prąd znamionowy ładowania akumulatora: | 100 A |
| Pozycja została wyprzedana… | |
Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię do tego produktu.
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą zamieszczać oceny. Proszę zaloguj się lub zarejestruj.
Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię do tego produktu.
Victron Energy, z siedzibą w Almere w Holandii, jest światowo uznanym producjentem profesjonalnych urządzeń do konwersji energii i zarządzania energią. Przez ponad 45 lat ustanawia standard dla systemów off-grid i hybrydowych, dostarczając produkty zaufane przez specjalistów morskich, mobilnych, przemysłowych i solarnych na całym świecie.
Rozległy ekosystem Victron obejmuje kultowe MultiPlus i Quattro inwertery/ładowarki, regulatory ładowania SmartSolar MPPT, monitory baterii, przetwornice DC-DC oraz zaawansowany hub komunikacyjny Cerbo GX z monitorowaniem chmury VRM. Każdy produkt Victron zbudowany jest na podstawie niezwykłej niezawodności, modułowej rozszerzalności i bezproblemowej integracji systemu, co czyni go wyborem profesjonalistów dla wymagających aplikacji energetycznych.
| Firma produkcyjna : | Victron Energy B.V. |
|---|---|
| Adres : | De Paal 35, 1351 JG Almere, Netherlands |
| E-mail : | [email protected] |
| Przedstawiciel producenta w UE : | Victron Energy B.V. |
| Adres przedstawiciela UE : | De Paal 35, 1351 JG Almere, Netherlands |
| Adres e-mail przedstawiciela UE : | [email protected] |