Victron AGM 12V 240Ah
Kod: VICTRON-AGM-12V-240AHOpis szczegółowy produktu
Główne cechy
Technologia VRLA
Akumulatory VRLA (Valve Regulated Lead Acid) są szczelne, co oznacza, że gaz wydostaje się przez zawory bezpieczeństwa tylko w przypadku przeładowania lub awarii ogniwa. Nie wymagają one konserwacji przez cały okres użytkowania.
Akumulatory AGM uszczelnione (VRLA)
Akumulatory AGM (Absorbent Glass Mat) zawierają elektrolit, który jest wchłaniany przez działanie kapilarne do maty z włókna szklanego między płytami. Jak szczegółowo opisano w naszej książce "Energy Without Limits", akumulatory AGM są lepiej przystosowane do dostarczania dużych prądów przez krótkie okresy czasu niż akumulatory żelowe.
Akumulatory żelowe uszczelnione (VRLA)
W akumulatorach żelowych elektrolit jest unieruchomiony w postaci żelu. Akumulatory żelowe mają zazwyczaj dłuższą żywotność i lepszą pojemność cykliczną niż akumulatory AGM.
Niskie samorozładowanie
Dzięki zastosowaniu kratek ołowiowo-wapniowych i materiałów o wysokiej czystości, akumulatory Victron VRLA charakteryzują się niskim współczynnikiem samorozładowania wynoszącym mniej niż 2% miesięcznie w temperaturze 20°C. Na każde 10°C wzrostu temperatury, szybkość samorozładowania podwaja się. W rezultacie akumulatory Victron VRLA mogą być przechowywane nawet przez rok bez konieczności ładowania, pod warunkiem, że są przechowywane w chłodnych warunkach.
Wyjątkowa regeneracja po głębokim rozładowaniu
Akumulatory Victron VRLA wykazują wyjątkową zdolność do odzyskiwania energii po rozładowaniu, nawet po głębokim lub długotrwałym rozładowaniu. Należy jednak pamiętać, że powtarzające się głębokie i długotrwałe rozładowywanie może mieć znaczący negatywny wpływ na żywotność wszystkich akumulatorów kwasowo-ołowiowych, w tym akumulatorów Victron.
Parametry dodatkowe
| Kategoria: | Akumulatory do fotowoltaiki |
|---|---|
| Waga: | 67 kg |
| Marka: | Victron Energy |
| Długość: | 522 mm |
| Szerokość: | 240 mm |
| Wysokość: | 224 mm |
| Typ baterii: | Niskie napięcie |
| Użyteczna energia: | 2.88 kWh |
| Pojemność Ah: | 240 |
| Napięcie akumulatora: | 12 V |
Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię do tego produktu.
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą zamieszczać oceny. Proszę zaloguj się lub zarejestruj.
Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię do tego produktu.
Victron Energy, z siedzibą w Almere w Holandii, jest światowo uznanym producjentem profesjonalnych urządzeń do konwersji energii i zarządzania energią. Przez ponad 45 lat ustanawia standard dla systemów off-grid i hybrydowych, dostarczając produkty zaufane przez specjalistów morskich, mobilnych, przemysłowych i solarnych na całym świecie.
Rozległy ekosystem Victron obejmuje kultowe MultiPlus i Quattro inwertery/ładowarki, regulatory ładowania SmartSolar MPPT, monitory baterii, przetwornice DC-DC oraz zaawansowany hub komunikacyjny Cerbo GX z monitorowaniem chmury VRM. Każdy produkt Victron zbudowany jest na podstawie niezwykłej niezawodności, modułowej rozszerzalności i bezproblemowej integracji systemu, co czyni go wyborem profesjonalistów dla wymagających aplikacji energetycznych.
| Firma produkcyjna : | Victron Energy B.V. |
|---|---|
| Adres : | De Paal 35, 1351 JG Almere, Netherlands |
| E-mail : | [email protected] |
| Przedstawiciel producenta w UE : | Victron Energy B.V. |
| Adres przedstawiciela UE : | De Paal 35, 1351 JG Almere, Netherlands |
| Adres e-mail przedstawiciela UE : | [email protected] |